Eleganckie kalendarze książkowe

Kalendarze książkowe w roli eleganckich giftów biznesowych

Szeroki wybór kalendarzy książkowych sprawia, że trafiają one do odbiorców o zróżnicowanych potrzebach , jak również oczekiwaniach związanych z ich zakupem. Kalendarze książkowe najczęściej można spotkać w kilku wariantach, których podział można określić w trzech grupach: kalendarze ekonomiczne, standardowe oraz luksusowe premium.

Tym razem skupimy się na ostatniej grupie kalendarzy, czyli kalendarzach luksusowych, które bezpośrednio łączą się z tematem niniejszego artykułu. Kalendarze premium, to wspaniały materiał na eleganckie gifty biznesowe, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Swoją elegancję, kalendarze książkowe z najwyższej półki zawdzięczają kilku czynnikom, do których zaliczają się między innymi:

  • rodzaj materiału, z jakiego została wykonana okładka
  • wykończenie bloku kalendarzy
  • dodatki do kalendarzy

Powyższe cechy, występujące w najlepszych propozycjach kalendarzy książkowych, są praktycznie niemożliwe do znalezienia w ofertach z niższej półki, co jeszcze bardziej uwydatnia ich wyjątkowość.

Podstawowe cechy kalendarzy premium

Kalendarze książkowe, które powstają z myślą o najbardziej wymagających odbiorcach, najczęściej nie są dostępne w ofercie stałej, lecz powstają na specjalne zamówienie. Wykonywanie niemal od zera kalendarzy książkowych pociąga za sobą zarówno wspaniałe zalety, ale również i jedną, bardzo istotną wadę.

Realizacja nie „od ręki”

Jedyną wadą związaną z zamawianiem kalendarzy indywidualnych, jest stosunkowo długi czas oczekiwania na ich realizację. Chcąc zamówić kalendarze, które zostaną dostarczone do Was na koniec grudnia, lub też z początkiem stycznia, najlepiej jest składać na nie zamówienie nie później niż do końca października. Wystarczająco wcześnie złożone zamówienie pozwoli Wam uchronić się przez opóźnieniami w jego realizacji w szczytowych okresach sezony kalendarzowego, a przy tym zaoszczędzi Wam to sporo niepotrzebnych stresów i napięć.

Jakie możliwości kryją kalendarze książkowe wykonywane na zamówienie?

Mając już za sobą kwestię ewentualnych niedogodności związanych z zakupem kalendarzy z najwyższej półki, możemy przejść do znacznie ciekawszych aspektów składania na nie zamówienia.

Chcąc zapewnić swojej firmie kalendarze, które nadadzą się na luksusowe gifty biznesowe, możliwe jest niemal wszystko. Okazuje się, że korzystając z usług dobrego producenta kalendarzy będziecie mogli przebierać w niemal niezliczonej ilości oklein, łączyć je ze sobą w przeróżne paterny, decydować o ich kolorze, a na samym końcu określać sposób ich indywidualizacji poprzez umieszczenie na nich Waszego logo.

Poza częścią okładkową, staniecie również przed dość pokaźną kolekcją bloków kalendarzy, które będą różniły się nie tylko układem kalendarium (dzienne, czy tygodniowe), ale również o rodzaju papieru z jakiego będą one wykonane. Oprócz tego, jeśli tyko zapragniecie maksymalnie spersonalizować swoje kalendarze książkowe, będziecie mogli zażyczyć sobie indywidualnych bloków, które będą wykonane dokładnie tak jak sobie tego życzycie. W momencie, gdy określicie już jakiego rodzaju blok, na jakim papierze będzie dla Was najlepszym wyborem, możecie również określić sposób wykonania registrów (drukowane, czy wycinane) oraz rodzaj, a nawet ilość tasiemek, służących do zaznaczania stron w kalendarzu.

W tym momencie może wydawać się, że kwestie określania parametrów decydujących o wyglądzie i funkcjonalności kalendarzy macie już za sobą, lecz nic bardziej mylnego. Faktycznie, określony powyższymi wyróżnikami kalendarz jest już w pełni funkcjonalny, ale jeśli szukacie czegoś całkowicie wyjątkowego, to z pewnością zainteresuje Was możliwość domówienia do nich przeróżnych dodatków.

W ramach dodatków do kalendarzy książkowych wykonywanych na zamówienie, możecie wybierać spośród takich, które przyczyniają się do wzrostu ich użyteczności, jak również takich, które pełnia wyłącznie funkcję ozdobną. Najczęstszymi dodatkami, na które decydują się firmy poszukujące eleganckich upominków firmowych są gumki do zamykania kalendarzy, metalowe blaszki z rokiem, czy też eleganckie długopisy z wygrawerowanym logo Waszej firmy.

Mając już skomponowany wymarzony kalendarz książkowy, wraz z wybranymi dodatkami, wartko zorientować się jeszcze w ofercie na pudełka. Pudełka, choć wydają się dość oczywistym dodatkiem, są niestety często pomijane w drodze zakupów, na czym cierpi efekt końcowy zamawianych kalendarzy książkowych. Kupując pudełka macie pewność, że będą one idealnie dostosowane do formatu Waszych kalendarzy, a w przypadku, gdy kupujecie je w komplecie z długopisami, będziecie mieli specjalnie przewidzianą na nie przegródkę. Zakup takiego eleganckiego kompletu z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę, szczególnie w przypadku tych firm, które cenią indywidualny i elegancki charakter gadżetów, którymi posługuje się ich personel.