Kalendarze książkowe w reklamie

Kalendarze książkowe wspaniałym materiałem na reklamę firmy

Pośród wszystkich rodzajów kalendarzy firmowych, kalendarze książkowe cieszą się niepodważalnie najlepszymi opiniami i jednocześnie największą liczbą wiernych użytkowników. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że kalendarze w tej formie najchętniej wybierane są na reklamę firmy spośród innych propozycji kalendarzowych. Jakie są czynniki, które w tak zdecydowany sposób wpływają na popularność kalendarzy książkowych oraz jakie możliwości stoją przed zamawiającymi je firmami?

Kalendarze książkowe a promocja firmy

Ofert, które kierowane są specjalnie do firm jest całkiem sporo, ale w tym przypadku warto posłużyć się przykładem oferty na kalendarze książkowe ze StudioKalendarzy.pl, która jest jedną z ciekawszych i obszerniejszych na rynku. Przykład dobrej oferty kalendarzy będzie tutaj bardzo przydatny, żeby każdy wiedział co autor niniejszego artykułu ma na myśli.

Odwiedzając powyższą stronę zobaczą Państwo jak poważnie podchodzą do tematy firmy oferujące kalendarze dla firm. Już na pierwszej stronie widać jak wiele kalendarzy książkowych jest dostępnych, jak bardzo różnią się one między sobą wyglądem, sposobem wykończenia oraz layoutem bloków. W większości ofert na kalendarze książkowe spotkać można podział na kalendarze wedle trzech cech charakterystycznych:

  • format kalendarzy – najczęściej są to kalendarze A5, B5, A4 i kieszonkowe
  • rodzaj bloku kalendarzy – kalendarze książkowe dzienne lub tygodniowe
  • rodzaj oprawy

Tak duży wybór daje każdej firmie spore pole manewru w kwestii wyboru najlepszych kalendarzy książkowych, które będą pasowały do jej wizerunku.

Do każdego kalendarza znajdującego się w tej ofercie możliwe jest zamówienie takich dodatków jak:

  • logo na okładce kalendarza (tłoczone, nadrukowane, lub wypalone laserem)
  • wklejka do bloku kalendarza zadrukowana treściami informacyno-promocyjnymi
  • pudełka

Wybierając którekolwiek, lub nawet wszystkie powyższe warianty modyfikacji i indywidualizacji kalendarzy książkowych, zyskuje się niezmiernie efektowną reklamę swojej firmy. W ten sposób najczęściej odbywa się promocja firmy z użyciem kalendarzy książkowych od strony ich wykończenia.

Oprócz możliwości wpływania na wygląd kalendarzy gotowych, bardzo interesująca opcją jest również możliwość skorzystania z oferty produkcji indywidualnych kalendarzy. Kalendarze indywidualne powstają z takich zestawień materiałów i półproduktów jakie tylko zażyczy sobie klient, co prowadzi do wspaniałych efektów. Więcej o kalendarzach na zamówienie w dalszej części artykułu.

Co wpływa na skuteczność takiej formy reklamy?

Kalendarze książkowe dzienne i tygodniowe

Sam fakt, że coś wygląda atrakcyjnie to jeszcze nie powód, żeby tworzyć z tego gadżety reklamowe. Sam wygląd to zdecydowanie za mało żeby wzbudzić zainteresowanie firm, które miałyby zainwestować swoje pieniądze w jakąkolwiek reklamę z udziałem takich produktów.

To w czym wyróżniają się kalendarze książkowe to, poza atrakcyjnym wyglądem, głównie użyteczność i funkcjonalność – kalendarze książkowe to jedne z najbardziej funkcjonalnych rodzajów gadżetów reklamowych.

Ogromne zainteresowanie kalendarzami książkowymi jest również uzasadnione faktem, że kalendarze tego rodzaju zaliczają się do jednych z najbardziej ulubionych przez ludzi. W konsekwencji tego okazuje się, że wspaniale sprawdzają się one jako nośnik reklamy. Już samo logo firmy umieszczone na okładce kalendarza jest wystarczającą formą reklamy, która buduje jej wizerunek oraz wpływa na zwiększenie zainteresowania jej produktami i usługami.

Umieszczanie specjalnych wklejek reklamowych we wnętrzach bloków kalendarzy, to kolejny sposób na wykorzystanie kalendarzy książkowych do celów promocyjno-reklamowych. Na wklejkach takich możliwe jest nadrukowanie dowolnych treści. Również ilość wklejek możliwych do wykorzystania, w zasadzie nie jest limitowana i każda firma może na przykład zażyczyć sobie umieszczenia ich przed każdym miesiącem. Takie wklejki mają dwie zalety. Po po pierwsze sprawiają, że kalendarze stają się jeszcze bardziej zindywidualizowane, a po drugie powodują, że użytkownik kalendarza będzie co jakiś czas natykał się na reklamę w trakcie użytkowania kalendarza.

Generalizując, można śmiało stwierdzić, że kalendarze książkowe, obojętnie jak bardzo zindywidualizowane, pod warunkiem, że będą atrakcyjne pod względem wyglądu, bez wątpienia staną się skuteczną reklamą firmy.

Eleganckie i oryginalne kalendarze książkowe na zamówienie

Eleganckie kalendarze książkowe

Chcąc zapewnić sobie jeszcze bardziej wyjątkową reklamę, część firm decyduje się na zamówienie kalendarzy książkowych w opcji indywidualnej. Jest to wspaniałe posunięcie szczególnie wtedy, gdy efektem takich działań jest całkowicie zindywidualizowany kalendarz, który idealnie współpracuje z firmową kolorystyką oraz jej charakterem.

Kalendarze książkowe wykonywane na indywidualne zamówienie, to coś znacznie więcej niż kalendarze z kolekcji gotowych wzorów. Kalendarze takie, pod warunkiem odpowiedniego doboru poszczególnych elementów, są niezwykle reprezentatywnymi, prestiżowymi gadżetami. Na kalendarze w takiej formie decydują się głównie firmy, które nie boją się wydać trochę więcej pieniędzy, zdając sobie sprawę z tego jak dobrze kalendarze takie wpłyną na wizerunek. Bardzo często kalendarze powstające na zamówienie, zamawiane są również z myślą o staniu się wyjątkowymi upominkami biznesowymi.

Chcąc zamówić kalendarze książkowe z oferty indywidualnej możliwe jest:

  • wybór spośród wielu wariantów rodzajów oklein w przeróżnych wariantach kolorystycznych
  • wybranie bloku gotowego lub zamówienie indywidualnego opracowania go
  • zadecydowanie o sposobie wykończenia oprawy oraz bloku (np. Czy rogi mają być proste, czy zaokrąglone)
  • wzbogacenie kalendarzy dodatkami

Są to rzeczy, które mają bezpośredni wpływ na to jak zamawiane kalendarze będą wyglądały. Jednocześnie odpowiedni dobór poszczególnych właściwości sprawia, że kalendarze wyglądają wspaniale i świetnie się z nich korzysta.

Zainwestowanie w indywidualne kalendarze książkowe ma bardzo duży sens. Jeśli porównać kalendarze gotowe i te, które wykonane zostały na zamówienie, to o od razu widać różnice, które przemawiają za kalendarzami wykonanymi na zamówienie. Reklama w tej formie z pewnością opłaci się każdemu!

Kalendarze książkowe reklamą dla każdej firmy!

Jeżeli jesteście zdecydowani na zamówienie kalendarzy dla swojej firmy, to kalendarze książkowe powinny być przez Was mocno brane pod uwagę. Nie ma większego znaczenia czy kupicie kalendarze tygodniowe czy dzienne, czy będą one pochodziły z kolekcji wzorów gotowych, czy powstaną na zamówienie, zawsze będą one wspaniałą reklamą dla każdej firmy. Oczywiście postaranie się o możliwie najefektowniejsze kalendarz spotka się z jeszcze bardziej pozytywnym odzewem. Kalendarze książkowe można polecić każdemu zarówno na gadżety firmowe, upominki dla klientów oraz podręczne narzędzie pracy dla pracowników.