Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu kalendarzy trójdzielnych i jednodzielnych

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu kalendarzy trójdzielnych i jednodzielnych?

Jeśli regularnie odwiedzacie naszą stronę, to z pewnością wiecie, że do najchętniej zamawianych w Polsce kalendarzy reklamowych zaliczają się kalendarze książkowe oraz kalendarze trójdzielne i jednodzielne. Duża popularność tych modeli kalendarzy sprawia, że jeśli chcecie reklamować własną firmę z ich udziałem, to konieczne jest zadbanie o każdy aspekt związany z ich wyglądem oraz wykonaniem. Dlatego jest to tak bardzo istotna sprawa, gdyż w obliczu tak dużej popularności powyższych rodzajów kalendarzy, wygrywa, czyli jest używany, wyłącznie kalendarz najlepszy, czyli taki, którego jakość jest wystarczająco dobra dla większości ich odbiorców. Na co zwracać więc uwagę w trakcie składania zamówień na kalendarze trójdzielne lub jednodzielne?

Dobra cena to nie wszystko!

Kalendarze trójdzielne i jednodzielne - istotna jest jakość

Wiele firm, będąc w trakcie poszukiwania producenta, który wykona dla niej kalendarze, zwraca bardzo dużą uwagę na ich cenę. Jest to sprawa naturalna, bo nikt nie chce przepłacać, a szczególnie jeśli cena dotyczy tych samych produktów, które pozornie nie różnią się między sobą. Wszystko byłoby super, lecz w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Niemal każda drukarnia oraz oczywiście wszyscy producenci kalendarzy mają w swojej ofercie kalendarze trójdzielne i jednodzielne. Każdy z nich stara się przyciągnąć do siebie jak największa liczbę klientów, co starają się osiągnąć między innymi obniżaniem cen. Do pewnego momentu obniżanie cen kalendarzy odbywa się bez straty na ich jakości, lecz jedynie na zyskach z zamówień po stronie producent. W pewnym momencie dochodzi jednak do tego, że obniżenie kosztów staje się całkowicie nieopłacalne, a wręcz niewykonalne.

Na szczęście, spore grono firm oferujących kalendarze reklamowe, uznaje jakość oferowanych produktów za rzecz świętą i za żadne skarby nie chcą, aby ich klienci otrzymywali byle jakie, nieatrakcyjne produkty. Niestety po przeciwnej stronie znajdują się również i tacy, którzy obniżają cenę na wszelkie możliwe sposoby, co powoduje, że oferowane przez nich kalendarze są dość kiepskiej jakości, która przez większość osób zostałaby uznana za nieakceptowalną.

Receptą na uniknięcie „ofert pułapek” jest unikanie takich, w których ceny są znacząco zaniżone względem pozostałych. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że każdy etap produkcji kalendarzy, jak również wszystkie materiały używane w ich produkcji składają się na końcową cenę produktu i jeśli jest ona rażąco niższa od cen oferowanych przez innych producentów, to oznacza to tyle, że kryją się za nią kalendarze o bardzo niskiej jakości. Niskiej jakości kalendarze pozwalają zaoszczędzić pieniądze, ale ich skuteczność reklamowa będzie najprawdopodobniej mizerna, bo nikt nie będzie chciał wieszać na ścianie na cały rok czegoś co tak bardzo odbiega na niekorzyść od standardów jakościowych, do których przyzwyczaili nas solidni producenci kalendarzy na przestrzeni lat.

Kwestie techniczne wpływające na jakość kalendarzy

Sokoro jakość kalendarzy zależy od użytych w ich produkcji materiałów, to istotne jest sprawdzenie takich parametrów papieru jak jego gramatura oraz nazwa. Papiery, które używane są w produkcji dobrych kalendarzy trójdzielnych oraz jednodzielnych to najczęściej gruby karton o dość wysokiej gramaturze. Karton ten używany jest, w zależności od typu kalendarzy, do wykonania podkładu oraz główki. Chcąc obniżyć koszty, część drukarń decyduje się na zastosowanie papierów kredowych o niższej gramaturze, co powoduje, że kalendarze mogą pękać na zgięciach, a już na pewno będą wiotkie i podatne na targanie, a nawet mogą się nieefektownie wyginać pod wpływem wilgoci znajdującej się w powietrzu.

Część firm decyduje się również na obniżanie kosztów produkcji, pod względem druku. Wystarczy, że dany producent kalendarzy zdecyduje się na użycie starszego typu tańszej w eksploatacji maszyny cyfrowej, a jakość dramatycznie spada i daleka jest od oczekiwań zamawiającego.

Sposób druku oraz odpowiednio dobrane papiery, to klucz do solidnych kalendarzy trójdzielnych lub jednodzielnych. Niestety powodują one również wzrost ceny w porównaniu do najtańszych alternatyw, co jest jednym z powodów do unikania najtańszych ofert.

Wykończenie i dodatki

Kalendarze trójdzielne - dodatki

Kalendarze trójdzielne i jednodzielne mogą występować w formie najprostszej, czyli zadrukowany karton z kalendarium, ale również w opcji uszlachetnionej. Uszlachetnienia te nie pozostają bez wpływu na cenę kalendarzy, ale podnoszą efekty wizualne i jakościowe. Do najczęściej stosowanych form uszlachetnienia zaliczają się foliowanie oraz nabłyszczanie części elementów graficznych lakierem uv. Użycie dodatków może znacząco przyczynić się do polepszenia końcowego efektu i wszelkie dopłaty związane z ich użyciem są warte rozważenia.

Inną istotną rzeczą związaną z tymi rodzajami kalendarzy jest sposób w jaki zostało przewidziane wieszanie ich na ścianie. Część firm oferuje zwykłą dziurkę wykonaną w górnej części kalendarzy, natomiast część tworzy, bardziej eleganckie, specjalne zawieszki zawieszki, których obecność również wpływa na cenę, ale też na wygląd całości.

Chyba ostatnią już rzeczą na jaką warto zwracać uwagę przy wybieraniu producenta kalendarzy trójdzielnych i jednodzielnych, jest okienko do zaznaczania dat. W części ofert są one dodawane jako standard, natomiast w przypadku ofert o najniższych cenach, są pomijane, celem obniżenia kosztów produkcji. Warto przy tym wiedzieć, że dla wielu osób kalendarze trójdzielne bez okienka są wręcz bezużyteczne, więc niechętnie będą takowych używać.

Powyższe cechy kalendarzy jednodzielnych i trójdzielnych są tymi, na które zawsze powinno się zwracać uwagę jeszcze przed złożeniem zamówienia. Jeśli zależy Wam na dobrym wykonaniu oraz użyteczności kalendarzy, ale również na ich dobrej prezencji, warto wczytać się w szczegóły ofert poszczególnych producentów kalendarzy i przekonanie się co dokładnie kryje się za ceną. Jeśli dane szczegółowe na znajdują się na stronie producenta, to z pewnością krótki kontakt telefoniczny rozwieje wszelkie wątpliwości. Pamiętajcie więc, że zwracanie uwagi na szczegóły w przypadku zamawiania kalendarzy reklamowych jest wręcz konieczne, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Lepiej poświęcić kilka minut na dogłębne poznanie ofert, niż wydać pieniądze na niesatysfakcjonujące kalendarze.